Juniorii C de la FC Zalău, învinşi la scor de LPS Satu Mare

Primele partide din cadrul fazei zonale a Campionatul Naţional de fotbal, rezervat juniorilor C s-au desfăşurat miercuri, pe Stadionul Municipal din Zalău. Meciul de deschidere a fost cel dintre Gloria Bistriţa şi Salina Ocna Şugatag, reprezentanta judeţului Maramureş câştigând cu scorul de 2 – 0, după ce la pauză a avut avantaj minim.

La FC Zalău s-a văzut faptul că antrenorul Cristian Oros a dispus de doar patru jucători năsuţi în 1998, restul fiind mai mici cu un an, chiar doi decât adversarii lor. Echipa zălăuană a cedat cu un categoric 0 – 7 în faţa sătmărenilor de la LPS, antrenaţi de Dacian Nastai. Formaţia sătmăreană a avut încă de la pauză un avans de trei goluri, iar în partea secundă a mai punctat de patru ori.
Joi după-amiază se dispută partidele: Gloria Bistriţa – LPS Satu Mare (ora 16) şi Salina Ocna Şugatag – FC Zalău (ora 18).
Turneul se va încheia vineri, cu jocurile dintre FC Zalău – Gloria Bistriţa (ora 9) şi Salina Ocna Şugatag – LPS Satu Mare (ora 11).